KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746170
*
nr 1274 6170
Katarina Fontaine
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på duk, 43x63 cm
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:27:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 19:40:44
1
Vinnande bud
9/9 11:12:53
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Läs mer om Katarina Fontaine
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katarina fontaine olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Läs mer om Katarina Fontaine
nr 1274 6170
Katarina Fontaine
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på duk, 43x63 cm
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 19:40:44 | 1 | Vinnande bud |
9/9 11:12:53 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .Läs mer om Katarina Fontaine
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katarina fontaine olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30